#faq


Pokud je vše dobře nastaveno, nemovitosti svým klientům prodáváme v 90 % případů do 45 dní. Dle statistik se nemovitosti v ČR prodávají v průměru 5 měsíců. Každý případ je individuální a vždy záleží na tom, zda prodejní cena nemovitosti odpovídá reálné tržní ceně a jak je nemovitost připravena k prodeji a jaké všechny možné nástroje byly použity k té nejlepší propagaci, která zajistí rychlý prodej.

Uzavřeme společně zprostředkovatelskou smlouvu na prodej vaší nemovitosti, která přesně definuje podmínky prodeje. Zprostředkovatelská smlouva je především závazek naši realitní kancelář, kde máte vysloveně řečeno, co pro úspěšný prodej udělá náš specializovaný realitní makléř. Váš realitní makléř se následně touhle smlouvou prokazuje zájemcům o vaši nemovitost, jako důkaz, že je oprávněn vaši nemovitost nabízet k prodeji. Tato smlouva ubezpečuje budoucí kupující, že můžou bez obav složit rezervační zálohu na nemovitost a bezpečně a rychle ji koupit.

Naše realitní kancelář EXPLICIT REALITY vaši nemovitost profesionálně prezentuje na předních realitních serverech a také na dalších méně známých serverech, které jsou ovšem také potřebné pro kompletní prezentaci nemovitosti. Celkem inzerujeme na 28 inzertních serverech. Inzerujeme také na našich Facebookových stránkách naší realitní kanceláře a na Facebookových stránkách realitního makléře, vytváříme webové stránky nemovitosti a celkově máme nastavenou marketingovou strategii prezentace nemovitosti. Oslovujeme také klienty v našem interním poptávkovém systému, který je propojený s poptávkovým systémem sesterské firmy EXPLICIT INVEST. Dále také nabízíme v systémech jiných realitních kanceláří, abychom dokonale pokryli celý realitní trh a vaši nemovitost tak prodali rychle a výhodně.

Váš osobní realitní makléř vám představí tři možné způsoby prodeje nemovitosti zatížené hypotékou a společně zvolíte nejlepší způsob prodeje. Následně veškerou komunikaci s bankou přebere náš hypoteční specialista firmy EXPLICIT INVEST. Nesplacená hypotéka není při prodeji překážkou, úvěr lze refinancovat.

Váš osobní realitní makléř převezme komunikaci s exekutorem a věřiteli, případné vyplacení zástavy provedeme z vlastních zdrojů. Naše oddělení, které se zabývá prodejem nemovitostí zatížených exekucí a insolvencí, zná veškeré možnosti, jak váš dům oddlužit, prodat a vám tak pomoci.

Tržní cenu určujeme podle přesně daných kritérií, které zadáme do tržního ocenění nemovitosti. Vyhodnocujeme prodej nemovitostí v okruhu 1500 metrů vzdálených od vaší nemovitosti a to za poslední rok. Cenu nemovitostí také určujeme na základě již zrealizovaných prodejů v dané lokalitě, znalosti trhu a to především porovnáním s konkurenčními nabídkami.

Úschovu peněžních prostředků za prodej nemovitosti, zprostředkovává advokátní kancelář Drozd, která nám také připravuje veškerou smluvní dokumentaci k prodeji nemovitostí. Mgr. Jan Drozd, advokát ve Zlíně je zapsán v seznam advokátů České advokátní komory pod evidenčním číslem 13121.

U prodejů nemovitostí v osobním vlastnictví je z pravidla lhůta pro uvolnění peněz z advokátní úschovy limitována zápisem vlastnického práva na katastru nemovitostí, které je ze zákona do 30 dnů. U prodejů družstevních bytů je zpravidla lhůta pro uvolnění peněz z advokátní úschovy v řádech dnů v návaznosti na převod členství v bytovém družstvu na nového nabyvatele. Členství v bytovém družstvu většinou přechází okamžikem podání dohody o převodu členských práv a povinností na bytové družstvo.


Nárok na odměnu neboli provizi realitní kanceláři nám vzniká, až při podpisu kupní smlouvy. Pokud se nepodepíší kupní smlouvy, nemáme nárok na sjednanou odměnu za naši odvedenou práci.

Odměna realitní kanceláře je vždy závislá na rozsahu poskytovaných služeb, využití prodejních nástrojů, náročnosti právních úkonů a délce obchodního případu. Vždy vše posuzujeme individuálně a je to na dohodě obou stran. Odměna je stanovena rozmezí 3 - 6 % z prodejní ceny nemovitosti. Odměna naší realitní kanceláře vždy obsahuje kompletní poplatky spojené s celým obchodním případem (právní služby, ověřování listin, kolky a poplatky spojené s podáním na katastrální úřad, náklady inzerce). V případě pronájmu nemovitosti se provize realitní kanceláře rovná jednomu měsíčnímu nájmu + DPH, kterou si účtujeme Zájemci. Nachystáme pro vás veškerou smluvní dokumentaci, zaevidujeme stav bytu a stav energií.

Váš osobní realitní makléř se postará o všechny detaily obchodního procesu. A to je od přípravy nemovitosti k prodeji (Home stagingu), profesionální nafocení, webové stránky nemovitosti, zajistí video prohlídku nemovitosti. 3D sken nemovitosti, zajistí ucelený marketing v online prostředí, zajistí energetický štítek, zajistí všechny realitní smlouvy, podá dokumenty na KÚ a přepíše energie. Individuální přístup ke každému klientovi, spolehlivost, jasné a otevřené jednání, kvalitní komunikace, přesnost, transparentnost a flexibilita je nám vlastní. Díky rozsáhlým zkušenostem, dokonalé znalosti trhu, kvalitnímu zázemí, kontaktům a dodržování etických pravidel, je spolupráce s naší kanceláří EXPLICIT REALITY seriózním vztahem dvou partnerů.

Pokud koupíte jakoukoliv nemovitost v osobním vlastnictví, jste povinni ze zákona povinni jednou ročně hradit daň z nemovitosti. U převodů družstevních bytů se daně žádné neplatí. Pokud prodáte jakoukoliv nemovitost v osobním vlastnictví se ziskem a jste vlastníkem kratší dobu než 5 let nebo máte trvalé bydliště na adrese nemovitosti kratší dobu než 2 roky, jste povinni ze zákona uhradit daň z příjmu fyzických či právnických osob ve výši 15 % ze zisku. Existují zákonem stanovené vyjímky, kdy jste od daně osvobozeni. Veškeré bližší informace vám sdělí váš osobní realitní makléř.