Skákací hrad

Máme pro vás skvělé překvapeníSkákací hrad

Máme pro vás skvělé překvapení

Vývoj trhu realit: Nespoléhejte na zaručené předpovědi, věřte číslům

Nové podmínky ČNB pro poskytování hypoték, válka na Ukrajině a rostoucí inflace… to jsou faktory ovlivňující trh realit v roce 2022.

Festival šumivého vína

dne 11.6.2022 jsme se jako partneři zúčastnili Festivalu šumivého vína.

Prohlídka nemovitosti s realitním makléřem

Plánujete-li prodej své nemovitosti, přirozeně dojde i na otázku: Opravdu k tomu potřebuju služby realitní kanceláře? Nezvládnu to stejně dobře sám? Když pomineme vyřizování všech formalit, smluv a převodů, každý prodej zpravidla zahrnuje také prohlídky n

Prodejní strategie – někdy jde o peníze, jindy o čas

Klasický prodej, neveřejný prodej nebo přímý výkup nemovitosti? Aneb jaká strategie je ta nejlepší pro vás? Prodejních strategií a možností je samozřejmě mnoho, dnes s vámi však proberu ty hlavní a nejčastější.

Poptávka po nájemním bydlení se zvyšuje

Nejen ve Zlíně vnímáme letos růst počtu zájemců o pronájem. Za tímto trendem stojí souhra několika faktorů. Jedním z faktorů je zhoršená dostupnost pořízení vlastního bydlení. Určitá část potenciálních zájemců o koupi bytu vyčkává na vhodnější dobu, kte

Hypotéka v dnešní době - ano, či ne?

Asi každý z nás vnímá postupné zvyšování sazeb u hypotečních úvěrů. S tím přirozeně vyvstává otázka, nakolik je ještě pořízení nemovitosti na hypotéku výhodné.

Případová studie - Jak jsme klientům vydělali půl milionu navíc

Promyšlená prezentace nemovitostí na internetu otevírá nové možnosti a dokáže oslovit zájemce i z opačného konce světa. Na druhou stranu, i v době technologických vymožeností může o úspěšném prodeji bytu rozhodnout obyčejná cedule. Zažili jsme oboje…

Vývoj cen nemovitostí

Máme za sebou rok 2021, který byl ve znamení velmi prudkého růstu cen nemovitostí. Bude tento trend pokračovat i nadále?

Vlastnictví nemovitosti a pravidelné investování je cesta k finanční nezávislosti

Vybudování dostatečně velkého finančního majetku, ze kterého mohou v budoucnu čerpat rentu a být finančně nezávislí. Tak by se dalo jednoduše popsat mé hlavní poslání u klientů. Cesty k tomuto cíli mohou být různé.

Je koupě družstevního bytu výhodná?

Chcete koupit byt a při vybírání vašich požadavků ve filtru nemovitostí na inzertních serverech, zakřížkujete pouze osobní vlastnictví, nikoliv družstevní. Děláte to tak. Že mám pravdu?

Rozhovor s realitním makléřem Davidem Kašným

Jsem obyčejný člověk a tak taky přistupuji ke svým klientům

Prodali jste minulý rok nemovitost? Musíte ji zahrnout do daňového přiznání?

Prodali jste minulý rok nemovitost? Tak si přečtěte, zda-li tento příjem letos nemusíte uvést v daňovém přiznání. Prodej nemovitosti podléhá dani z příjmu, jelikož peníze z prodeje jsou příjmem. Sazba daně z prodeje nemovitosti činí 15 %, ale nikoliv z